+37120210828 EN LV

RU

Rekonstrukcija

Tika veikta pilna ēkas konstrukciju tehniskā ekspertīze, novērtēta efektivitāte un nepieciešamās rekonstrukcijas tehnoloģijas. Novērtējumu veica sertificēti speciālisti, komisija 3 cilvēku sastāvā ar pieredzi līdzīgos pētījumos virs 30 gadiem. Veikti visi būvkonstrukciju inženiertehniskie mērījumi un pārbaudes, kā arī materiālu stāvokļa novērtējums. Pilnībā pieejami visi ekspertu vērtējuma dokumenti. Pabeigts pilns ēkas arhitoniskas un tehniskais projekts, viss ir izstrādāts un pārdomāts ar elastīgām iespējām mainīt ēku dažādiem izmantošanas veidiem. Tā var būt kā ekskluzīva privātā vai viesu māja, viesnīca, medicīnas iestāde vai pansionāts. Īpašums ir valsts aizsargājams vēstures piemineklis un ir atsevišķi atzīmēts Latvijas kartē. Visi projekta posmi tiek saskaņoti ar attiecīgajām institūcijām, apstiprināti un parakstīti.

Visa parka teritorija (2,5 hektāri) ap māju ir iztīrīta. Valsts meža dienests veica koku ekspertīzi un veica sanitāro cirti. Parkā ir daudz vērtīgu koku sugu, kuru vecums pārsniedz 200 gadus. Šeit ir valsts aizsargājami ozoli, kas speciālos reģistros uzskaitīti kā valsts nacionālā bagātība, vairākas valriekstu sugas, Kanādas kļavas u.c. Pēc sanitārās cirtes tika izravētas saknes, un muižas teritorija pieejama ainavu projektēšanai bez lieliem sagatavošanās zemes darbiem. Ēkai pievilkts jauns elektroapgādes kabelis. Nodrošināta barošanas jauda 32A. Trīsfāzu, ar iespēju palielināt piegādāto jaudu. Tika ierīkots piegādes sadales skapis, zemē ielikti kabeļi uz muižas galvenajām un papildu ēkām, projektēti un uzstādīti sadales paneļi visai mājai, ņemot vērā modulāro vienmērīgo jaudas sadali. Ir pieslēgti būvtehnikas trīsfāzu pieslēguma punkti. Ēkas kreisajā pusē tika pabeigta elektroinstalācija, uzstādītas rozetes, slēdži, apgaismes elementi.

Ūdens padevei atjaunota vēsturiskā aka 100 metru dziļumā. Uzstādītas un pieslēgtas pilnīgi jaunas iekārtas, ekonomisks trīsfāzu sūknis ar ūdens iesmidzināšanas jaudu līdz 10 m3/h un līdz 150 metru augstumam, ņemot vērā plašu ūdens apgādes sistēmu un ar padevi no attāluma līdz 300 metriem. Zem zemes tika ievilkti un siltināti ūdensvada ceļi uz abām muižas ēkām. Uzstādīts arī hidrofors 200 litriem un izplešanās tvertne 300 litriem jau attīrītam ūdenim. Atkārtoti veikti no akas saņemtā ūdens kvalitātes laboratoriskie pētījumi. Ūdens ir pilnīgi videi draudzīgs, bez papildu piemaisījumiem. Ir tikai nedaudz palielināts kalcija un dzelzs saturs, kas raksturīgs visam Baltijas reģionam. 30 km rādiusā nav nevienas rūpnīcas vai ražošanas. Industrializācija šo teritoriju faktiski neskāra, un Madlienas pagasts vairākkārt tika atzīts par sakoptāko un videi draudzīgāko Latvijā. Galīgai ideālai ūdens attīrīšanai, augstas veiktspējas (līdz 6 m3/st.), divu ķēžu (ar pilnīgi nepārtrauktu ūdens attīrīšanu) un daudzpakāpju (aerators, 2 atdzelžošanas filtri, 2 elektroniski vadāmi filtri ūdens cietības samazināšanai) ) uzstādīta ūdens attīrīšanas sistēma. Sistēma ir veidota tā, lai tā pilnībā darbotos jebkuras ūdens attīrīšanas iekārtas daļas atteices vai izslēgšanas gadījumā.

Atjaunota sākotnējā vēsturiskā aku un septiķu kanalizācijas sistēma. Visu māju ieskauj kanalizācijas akas kontūra notekūdeņu novadīšanai bioloģiskajā dabiskajā attīrīšanas sistēmā. 3 septiskās apstrādes posmi ar kameru tilpumu ap 20m3 ar izolāciju un ventilāciju, filtrācijas lauki ar filtrācijas materiāla tilpumu virs 80m3. Šāda sistēma paredzēta lielai mājā dzīvojošo cilvēku plūsmai (līdz 300 cilvēkiem), kā arī paredzēta spa centra darbībai ar saunām, peldbaseinu un džakuzi. Visā mājā ir kanalizācijas sistēma.
Ēkas pamati ir pilnībā restaurēti, nostiprināti un ar trīskāršu hidroizolāciju. Pa visu perimetru pamats tika norauts nelielos posmos šaha veidā, 3-4 metru platumā un pilnā dziļumā, lai izslēgtu jebkādas tā deformācijas. Pēc tam mūrī tika izgriezta un atlasīta vecā java 50-60 centimetru dziļumā, zem spiediena tika likta jauna un nostiprināta, blietējot ar mazākiem akmeņiem. Tajā pašā laikā pamats trapecveida paplašināts platumā. Tika izmantotas vecās tehnoloģijas ar kaļķa un šķidrā stikla izmantošanu, kas laika gaitā atkārtoti nostiprina mūri un būtiski uzlabo pamatu hidroizolāciju. Pamatam nožūstot, šķīdums tika izlīdzināts, cementēts, piesūcināts ar bitumena mastiku un viss pamats noblīvēts ar bitumena sveķiem ar 2 kārtām seguma materiālu pārklāts un grunts noblietēta. Tātad, mazos gabaliņos, izmantojot šo tehnoloģiju, tika atjaunots pamats visā ēkā gan ārpusē, gan iekšpusē.

Īpašuma kreisais spārns ir pilnībā izgatavots no akmens, un tam ir veikta līdzīga restaurācijas procedūra. Visa ēka ir sasieta ar metāla saitēm 30mm diametrā. Maksimālai konstrukcijas stiprībai piestiprināšanas vietām tika izvēlēti konstrukciju laukakmeņi mūrī. Tāpēc katrs segums nostiprina un nostiprina lielāko ēkas apjomu. Visām logu ailēm ir pastiprināta konstrukcija, blakus akmeņi ir izurbti un tajās iedzīta armatūra, kas veido monolītu konstrukciju. Pa augšējo perimetru izlietas 2 pastiprinātas siksnas: saistlenta un zem jumta konstrukcijas. Pēc tam no visām mūra šuvēm tika noņemta vecā java un zem spiediena tika uzkalta jauna, šāda procedūra tika veikta gan no ārpuses, gan no iekšpuses nelielos fragmentos un, nepārkāpjot integritāti, tika arī nostiprinātas šuves ar mazāki akmeņi. Tas ļāva pilnībā saglabāt mūra vēsturisko struktūru un atjaunot konstrukcijas sākotnējo izturību, un, pateicoties armatūrai, uzlabot ēkas izturību un izturību. Ēkas griesti ir skaņas izolēti un betonēti. Tika uzstādīta pilnīgi jauna jumta konstrukcija un ieklāti betona-cementa dakstiņi (izturīgākais un vēsturiskākais jumta seguma materiāls - kalpošanas laiks var pārsniegt 100 gadus). Siltināšana tiek veikta ar videi draudzīgu ekovates materiālu. Šajā ēkas daļā ir ierīkota elektroinstalācija, ielikti koka pakešu logi, apmestas, un ir pilnībā gatavas dzīvošanai: guļamistaba, virtuve, tualete, dušas telpa.
Ēkas kreisajā un labajā pusē ielietas dzelzsbetona grīdas. Visā mājas platībā grīdas ir betonētas, sagatavotas ūdens āpkures sistēmai. Grīdas betonētas uz vairākkārt sablīvētām akmens un ķieģeļu šķembām, kas dod ne tikai izturību un izturību, bet arī labu skaņas izolāciju, grīdu siltumnoturību. Atkal tika izmantotas senās tehnoloģijas arkveida konstrukciju atjaunošanai. Objekta restaurācijas gaitā 99% darbu tika veikti manuāli, lai maksimāli saglabātu ēkas vēsturisko struktūru un vienlaikus izmantotu mūsdienīgas būvniecības tehnoloģijas ēkas ilgmūžībai.
Visā ēkā tika atjaunots nesošo konstrukciju un starpsienu mūrējums. Visas logu un durvju ailes ir izgatavotas vienāda izmēra, augstuma, centrētas uz fasādes un viena pret otru. Visā ēkā katra stāva logi ir vienā līmenī, visur izlietas dzelzsbetona pārsedzes, monolīti integrētas nesošajās konstrukcijās. Tāpēc visā ēkā tiek pasūtīti vienāda izmēra standarta logi, kas ievērojami vienkāršo būvniecību un padara ēkas izskatu apdarinātu vienādā stilā. Visa māja sastāv tikai no 7-8 vienāda izmēra logiem. Kopumā mājā ir aptuveni 140 logi un vairāk nekā 60 istabas. Līdzīgi darbi ir veikti ar durvju ailēm visā ēkā. Logi pašlaik ir uzstādīti īpašuma kreisajā pusē un visā pagrabā. Zemākie no logiem ir aprīkoti ar īpašu pretuzlaušanas konstrukciju ar trīskāršu stiklojumu un pastiprinošu plēvi. Tādu logu nevar izsist, lai tiktu iekšā. Koka logi ir daļēji antīki ar režģi un šarnīrveida simetrisku dizainu.

Pa galvenā korpusa perimetru tiek izlietas monolītās dzelzsbetona spriegošanas siksnas. Ik pēc 10 centimetriem josta tiek piesieta pie galvenā rāmja. Monolītai jostai ir arī savienojumi ar visām iekšējām konstrukcijām. Ēkā gandrīz pabeigta 12,5 un 8,5 metru siju nomaiņa starp pirmo un otro stāvu, kas kalpo kā ēkas augšējās koka daļas nesošā konstrukcija. Sijas ir izgatavotas no masīvkoka ar vairāk nekā gadu žāvēšanu un iedarbību, lai izvairītos no deformācijas. Turpmākie ēkas celtniecības darbi pēc būtības ir tikai montāžas darbi, un tos var ātri pabeigt. Pieejami zāģmateriāli, kas pasūtīti un izturēti vislabākajam darbam. Arī dakstiņas tika atvestas un glabātas ap māju pārējo jumta darbu veikšanai. Visa jumta konstrukcija ir notīrīta un sagatavota remontam. Praksē investīcijas ir nepieciešamas tikai pašiem jumta seguma darbiem, tad pārējos iekšējos darbus ēkā var veikt jau visa gada būvniecības cikla laikā. Visā ēkā ir atjaunots mūris, pilnībā attīrīts no vecā apmetuma. Iespējama elektroinstalācija, apmetums un iekšējā apdare. Jau iegādāti būvmateriāli dažādiem darbu posmiem.
Mājas kreisajā pusē ir pabeigti būvdarbi, elektroinstalācija, apgaismojums, kanalizācija, aukstā un karstā ūdens apgāde, santehnika, masāžas duša, viesistaba ar pabeigtu remontu un ieveidošanu. Numurā ir marmora kamīns, dizaineru apdare ar rokām apgleznotiem pils stila elementiem. Visai ēkas kreisajai pusei jau iegādāti dizaina elementi.
Ir visas nepieciešamās mēbeles un sadzīves tehnika pilnvērtīgai atpūtai vairāku cilvēku mājā. Ir digitālā televīzija ar 60 kanāliem. Lai sāktu darbu, nav jāorganizē vieta personālam un apsardzei, un nepieciešamības gadījumā māju var izmantot uzreiz dzivošanai.
Tālākai projekta īstenošanai varam nodrošināt visu tehnisko un konsultatīvo personālu, kas ir iesaistīti šajā projektā un kuriem ir visas tehniskās un komunikācijas zināšanas par šo objektu. Ārvalstu pircējiem palīdzēsim nokārtot uzturēšanās atļaujas saņemšanu, organizēšanu un jebkādu atļauju saņemšanu būvniecībai. Kā arī jebkura darbības spektra uzņēmumu reģistrācija un izveide, jebkādu licenču saņemšana jebkura veida darbībai mūsu valstī, kā arī pilnīgs juridiskais un grāmatvedības atbalsts, nodokļu konsultācijas un optimizācija, jebkura līmeņa konkursu un iepirkumu organizēšana. Ēkas īpašnieks ir gatavs sniegt konsultāciju un konceptuālu atbalstu projekta tālākai īstenošanai.

Galerija